تابلوساز
نقاشی دیواری مدارس مهد کودکها و شهری المان های مناسبتی شهری
تابلوساز

تابلوساز:

تابلوساز: تعریف تابلوساز در عناوین شغلی چون تبلیغات و صنایع قابل بررسی می باشد لذا در جنبه تبلیغات تابلوساز به حرفه ای اطلاق می شود که در زمینه ساخت تابلو تبلیغاتی در مشاغلی چون اداری ، تجاری ، مسکونی ، گرافیکی و سایر .... فعالیت دارد .

تابلوسازی بعنوان رابط اصلی ارائه محصولات بازار و نظر مشتریان می باشد که با طرح های مختف تبلیغاتی میتواند ارتباط بین محصول و مشتری را تامین نماید .

حرفه تابلوسازی که بستگی به کیفیت متریال ، تجربه تابلوساز، تنوع گرافیکی و رنگ های متناسب با ارائه محصول می باشد مرتبط است . هر چند که در زمینه انتخاب محصول سلیقه مشتریان نیز دخیل می باشد و یک مشتری بعد از انتخاب سلیقه به مواردی چون کیفیت ، ماندگاری و نوع محصول دقت لازم بعمل می آورد .

یک تابلوساز می بایست با این موضوع که محصول وی میتواند قوی ترین و بهترین ارتباط میان مشتری و کالا باشد اقدام به ساخت تابو نماید .

 

تابلو های فلکسی:

 

یک مدیای backlight  بوده که از یک فیلم نیمه شفافpvc که توسط آکرولیک تقویت شده تشکیل شده این فیلم علاوه بر توانایی عبور نور با توجه به الیاف آکرولیک از استحکام کششی بسیار بالایی برخوردار می باشد عواملی نظیر مقاومت در برابر گاز ازن ، اشعه ماورای بنفش ، میزان ازدیاد طولی در برابر کشش لحظه ای و متوالی و میزان جذب خود فلکس از عوامل کیفیتی این مدیا می باشد و کیفیت چاپ بستگی به نوع کوتد فلکس دارد عمر این مدیا بستگی به نوع کیفیت بین 3 تا 7 سال می باشد . نظر به این که فکسی فیس به علت خواص منحصر به فرد خود در دوام و عبور نور منحصراً به عنوان مدیای چاپ جهت مصارف تبلیغاتی پشت نوردار مورد استفاده قرار می گیرد . ساخت تابلوهای تبلیغاتی سر درب فروشگاه ها ، بیلبرد ها و ساخت مصارف از این مدیا است .

تابلو های فلکسی مکعبی است که به صورت ریلی ، سپری و اسکلت فلزی می باشد که با عرض 21 سانتیمتر با پوشش فلکس و روشنایی داخل ساخته می شود و بسته به ظرافت و خلاقیت تابلو ساز استفاده های گوناگونی در عرصه تبلیغاتی دارد .

 تابلوهای فلکسی در دو نوع چاپ و استیکر(که بیشتر تابلوها نیز چاپی می باشند) عرضه می شود و ابعاد آن طبق محیط و سلیقه متغیر است. نور این تابلوها از لامپ های فلوروسنت (مهتابی) تامین می گردد و جایگزینی شایسته برای تابلوهای قاب پلاستیک می باشد.

بطور کلی ساخت این تابلوها در چهار مرحله صورت میگیرد

1-طراحی تابلو که توسط طراحان گرافیکی و بیشتر توسط نرم افزار فتوشاپ صورت میگیرد

2-چاپ طرح بر روی متریال فلکس که توسط دستگهای چاپ out door صورت میگیرد

3- ساخت قاب پروفیلی که فلکس بر روی آن نصب میشود

4--مرحله نصب مهتابی بروی ورقهای گالوانیزه که اصطلاحا" سینی مهتابی گفته میشود و بصورت کشوئی در قاب پروفیلی قرار میگیرد.

 

تابلوهای پلکسی

 

 

 

عموما با نام “پلکسی گلاس” شناخته می شوند.پلکسی گلاس نوعی پلاستیک می باشد که ظاهری بسیار شفاف و شبیه به شیشه دارد.جنس پلکسی گلاس از نوعی پلی کربنات شفاف می باشد که نوعی پلیمر است.از دیگر ویژگی های پلکسی، مقاومت زیاد آن نسبت به شیشه است. پلکسی گلاس به صورت صفحاتی با ابعاد ۲/۱ × ۸/۱ متر به بازار ارائه می شود.از کابردهای آن می توان در ماکت سازی نام برد.پلکسی گلاس در دو نوع مات و شفاف در رنگ های مختلف تولید می شود و دارای ضخامت ها بینmm 1 تا mm40 می باشد.از این رو متریال مناسبی برای ماکت سازی است.

- در طرفین صفحات پلکسی گلاس معمولاً برچسبی مقوایی چسبیده شده که کار محافظت از این ورقه ها را در برابر گرد و خاک انجام می دهد. از این لایه می توان برای خط کشی و مشخص نمودن محل برش نیز استفاده نمود. برای برش پلکسی ۲ روش وجود دارد.استفاده از کاتر مخصوص برش پلکسی و دستگاه برش CNC.اما بهتر است برش ها توسط دستگاه انجام شود.چون در دستگاه برای برش از اشعه لیزر استفاده می  شود،به همین خاطر برشها دقیق تر،تمیز تر و ظریف تر خواهد بود و در نتیجه کیفیت کار بالا می رود.

 

تابلوهای نوراندریک:

 

نوراندریک:

هرگاه علاوه بر نور پردازی داخل حروف برجسته چلنیوم  پشت کار را نیز نورپردازی کنند و هنگام نصب حروف را بوسیله space با فاصله چند سانتیمتر نسبت به زمینه قرار دهند نور پشت کار به زمینه تابیده شده و اصطلاحا نور اندریک گفته میشود.

 برای زیبائی و جذابیت بیشتر میتوان لایه رو را از ترکیب دو یا چند رنگ انتخاب نمود که اصطلاحا استروک دادن میگویند و اینکار را را یا با چسباندن برچسبهای استیکر و یا بوسیله چسباندن یک ورق بر روی یا زیر لایه اول انجام میدهند . 


چاپ انواع بنر و پوسته :

با توجه به نیاز های روزمره و تبلیغات کوتاه مدت تبلیغاتی که نیاز هر سازمان ٰ ارگان و شرکت است این مجموعه قادر به تهیه و چاپ انواع بنر برای مشتریان خود در کوتاه ترین زمان ممکن و با کیفیت مطلوب می باشد .

 


اجرای تابلو کامپوزیت:

کامپوزیت

ساخت تابلو های کامپوزت سر درب انواع بانک ، مجتمع های تجاری و اداری ، مجموعه های ورزشی ، ‌رستوران ها و سایر تابلو های کامپوزیت جزء مجموعه خدمات این شرکت می باشد .

نمای ظاهری ساختمان همواره از اهمیت زیادی نزد ساکنان، مالکان، سازندگان ساختمان ها و شهرداری های شهر ها برخوردار است. به یقین می توان گفت که نمای ساختمان یکی از اصلی ترین معیارهای سنجش کیفیت یک ساختمان از نظر بازدید کنندگان آن می باشد. فضای بصری هر شهر با نمای ساختمان های ساخته شده در آن شهر رابطه مستقیم دارد و از این رو است که شهرداری های شهر های بزرگ همواره به  نمای ساختمان توجه ویژه ای دارند.  امروزه طراحان و مجریان نمای ساختمان از مواد و مصالح گوناگونی جهت طراحی نمای ساختمان ها استفاده می نمایند که از آن جمله می توان به انواع مختلف سنگهای ساختمانی، سیمان، رنگ های نما و نمای ساختمان کامپوزیت اشاره نمود.

نمای ساختمان کامپوزیت یکی از جدید ترین نماهای موجود در صنعت ساختمان می باشد  که به دلیل زیبایی و مزایای منحصر به فرد طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.که این جلب توجه موجب گردیده تا در صنعت تبلیغات نیز مورد توجه قرار گیرد و برای نمای زیرین تابلوهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار گیرد.

انواع تابلو راهنما:

 

 

 

این دسته از تابلوها جهت راهنمایی افراد نظیر مشخص کردن طبقات یک ساختمان ، واحدهای مختلف یک سازمان ، فضاهای مختلف و راهای ارتباطی با کاربریهای مختلف استفاده میگردد.

تابلوهای راهنما را میتوان از فلکسی ،برچسب  و تابلو خطی ،حک و برش لیزر و cnc بر روی چوب و ورق پلکسی ،لایت باکس ویا بصورت ترکیبی از موارد ذکر شده ارائه داد.

 

چلنیوم با مارک تجاری آلوراپید اسپانیا که در کشور اسپانیا تولید میشود از بهترین و کیفیت ترین لبه هاست که مورد پسند اکثریت تابلو سازان ایران و جهان قرار گرفته است . قابل ذکر است که چلنیوم اصل اسپانیا از نوعی آلیاژ و روکش مخصوص تهیه و ساخته شده که در برابر عوامل جوی محیطی بخوبی مقاوم و دچار رنگ پریدگی نمیشود و همواره شفافیت خود را حفظ مینماید از این رو در تهیه آن می بایست دقت بسیار داشت .

 

 

 

 

 

 

یکی دیکر از بهترین نوع لبه های چلنیوم را که میتون نام برد چلنیوم با مارک تجاری آلوباند تایوان میباشد که با توجه به جنس ساختار آن خیلی با کیفیت تر از از انواع چینی و ایرانی می باشداین نوع لبه چلنیوم هم تراز با نوع آلوراپید اسپانیا میباشد و مورد مصرف بسیاری از حروفسازان در ایران است .

 

 

 

 

 

 

 

لبه چلنیوم بطور کلی سایز ها 9mm ، 11mm، 7mm و mm14 ساخته میشود و نوع انتخاب سایز بستگی به اندازه و ارتفاعهای تابلو های چلنیوم دارد معمولاً این نوع نوارها در 12 رنگ مختلف میابشد که بهترین و پر مصرف ترین رنگ نقره ای(استیل رنگ )میباشد .

 

 


filesell filesell ___________________________________________________________________ با تجربه ای 20 ساله درزمینه نقاشی دیواری شهری نقاشی دیواری مهد کودک ها . مدارس . نهاد ها و ارگانها ساخت المان های شهری ساخت دکور های صحنه دکور های سنتی با سابقه کار در شهر مشهد وشهرستانهای: بندرعباس ، بستک ، چابهار انجام کلیه سفارشات شما دراستان خراسان جنوبی فردوس سرایان آیسک وشهرستانهای اطراف تماس جهت مشاوره تلفنی- 09152010082 آدرس وبسایت : www.09152010082.ir تماس در تلگرام و لاین با شماره 09152010082حدادی
موضوعات مرتبط: تابلوسازی، ،

برچسب‌ها:

 
نویسندگان
برچسب ها
دیگر موارد
روزشمار محرم عاشورا

بازدید امروز : 53
بازدید دیروز : 1212
بازدید کل : 182775
تعداد مطالب : 44